تاثیر چشمگیر تغییرات اقلیمی به خشکی امدن اقلیم شهرهای جهان تا سال ۲۰۵۰

جهان درون آستانه ی امتحان ی تحول جلال است و شهرهای مختلف گیتی اقلیمی را تجربه خواهند کرد که صدها کیلومتر با آن ها بور دارد. دانشمندان می گویند تا سال ۲۰۵۰، بیش از سه چهارم شهرهای جهان دچار تغییراتی تو سیستم اقلیمی خواهند شد. ۲۰ درصد از شهرها شرایطی را امتحان خواهند کرد که تو حال مهیا در هیچ کدام از مناطق جهان دیده نمی شود.

البته این اولیه بار نیست که دانشمندان به ما می گویند چنین تغییرات باورنکردنی و شگرفی در حال وقوع هستند. مطالعه ای که چندین ماه پیش منتشر شد، علامت داد که تا سال ۲۰۸۰، اقلیم شهرهای آمریکای شمالی بوسیله اقلیم مناطقی شباهت پیدا خواهد کرد که ۸۰۰ کیلومتر از آن ها دورتر از هستند و این تحول در بیشتر موارد درجهت گرما و لطافت بیشتر است؛ گویی کل کشور آمریکا به آمریکای جنوبی نقل مکان شده باشد. ولی استیناف جدید با همان رویکرد دامنه را فراتر می گذارد. دانشمندان آزمایشگاه کروثر در مؤسسه ی فناوری فدرال زوریخ برای اولیه بار وزن ی این تغییرات را درون میزان جهانی پیش بینی کردند و تقدیر اقلیمی ۵۲۰ بطرف خانه بزرگ گیتی را طی سه دهه به تصویر کشیدند.

شهرهای جهان و تغییرات اقلیمی پیش بینی شده

پژوهشگران بخاطر این پیش بینی ها از داده های مبتنی کنار سناریوی RCP 4.5 میتینگ بین المللی تغییرات اقلیمی استفاده کردند. این سناریو به طور کلی چشم اندازی خوشبینانه درنظر پژمان می شود که مقابل آن میزان انتشارات کربنی در اواسط قرن جاری بوسیله بالا خود می رسد. نویسندگان تو مقاله ی خویشتن تشریح می دهند:این سناریو، یک سناریوی تثبییت است که در آن تثبیت واداشت تابشی تا قبل از ۲۱۰۰ و توسعه ی فناوری ها و راهبردهای جدید درجهت کاهش انتشارات گازهای گلخانه ای درنظر گرفته می شود. با استعمال از این سناریوی خوشبینانه ی تغییرات اقلیمی، ما تغییرات محافظه کارانه ای را در شرایط اقلیمی علامت دادیم که تا اینکه اگر سیلان تغییرات اقلیمی به شدت یواش شود، احتمال ائتلاف افتادن آن ها بود دارد.

حتی در این مقیاس خوشبینانه نیز تغییرات اقلیمی درون نحو است و جهیز اقلیمی شهرها تغییر خواهد کرد و هرکدام مشابه شهری دیگر در نقطه ای دور روی جبر ی زمین خواهد شد. پژوهشگران می گویند تا سال ۲۰۵۰، ازلحاظ اقلیمی شهر لندن متشابه بارسلونای امروزی خواهد شد. سیاتل متشابه سان فرانسیسکو و استکهلم همچون بوداپست خواهد شد. پاریس کانبرای متاخر خواهد شد و ریکیاویک در ایسلند متشابه ولینگتون داخل نیوزلند خواهد شد.مقاله های مرتبط:شهری که آینده داغ تغییرات اقلیمی جهان را به تمثال می کشدآینده اقلیمی ۵۴۰ شهر آمریکا در چهارچوب یک اپلیکیشن خلاقانهشهرها چگونه باید دربرابر تغییرات اقلیمی اقدام کنند

از آنجایی که جهان به لفظ وضعیت نیمه گرمسیری پیش می رود، بیشتر این تغییرات بوسیله این مفهوم خواهد وجود که هوا بوسیله خصوص در نیمکره ی شمالی گرم تر و برنده نمدار خواهد شد. پژوهشگران توضیح می دهند که برای مثال در سرتاسر اروپا غم تابستان ها و حزن زمستان ها گرم پر حرارت خواهند شد و متوسط دمای این فصول به زیبایی ۳/۵ و ۴/۷ درجه ی سانتیگراد بالاتر خواهد رفت. این تغییرات پیمانه یک جابه جایی هزار کیلومتری به سمت جنوب و مناطق زیرگرمسیری خواهد بود. شما می توانید شرایط آینده ی شهرهای مختلف جهان را در این لینک ببینید.

مقابل گفته ی پژوهشگران ۷۷ درصد از ۵۲۰ ولایت تک مطالعه، تا سال ۲۰۵۰، دگرگونی قابل مال اندیشی ای را ازنظر وضعیت اقلیمی تجربه خواهند کرد که سبب می شود آن ها شبیه شهر دیگری درون دنیای امروز شوند. البته همگی ی شهرها ازنظر اقلیمی همتایی روی زمین نخواهند داشت. نتایج تجزیه و تجرید علامت می دهد که ۲۲ درصد از شهرهای کنونی جهان احتمالا در آینده دارای سیستم اقلیمی پیش بینی نشده ای شوند که امروزه روی زمین وجود ندارد. تام کروثر، اکولوژیست و پژوهشگر این وارسی در مصاحبه با گاردین گفت:این ها شرایط محیطی هستند که درون حال حاضر داخل هیچگاه جای سیاره ی زمین دیده نمی شوند. این بدان معنا است که چالش های سیاسی جدید و چالش های زیرساختی جدیدی پیش خواهد آمد که قبلا با آن ها مواجه نبوده ایم. ما مطلقا برای چنین وضعیتی آماده نیستیم.

این موضوع وحشتناکی است. این موضوعی است که ما از فکر کردن درمورد آن هراس داریم ولی باید درمورد آن فکر کنیم. پژوهشگران می گویند نکته ی مهم مطالعه ی حاضر، آن است که بور ی بین حساسیت عمومی و علمی از تغییرات اقلیمی حذف شود و مردم با تصور تغییراتی که با امتحان های واقعی آن ها ارتباط دارد، نسبت بوسیله آنچه در این مجادله اقلیمی داخل حال وقوع است، آگاه شوند. سپس، با درک آنچه که ما با آن مواجه هستیم، غبطه می رود اقدامات موثری درجهت مبارزه با این تغییرات خطرناک شکل گیرد. دانشمندان می گویند:کتاب بارها به ما علامت داده است که داده ها و حقایق به تنهایی موجب نمی شوند آدم ها باورها یا اعمال خود را تغییر دهند. نتایج پژوهش های زیادی نشان می دهد ایجاد یک تصویر ذهنی از مشکل، موثرترین رویکرد برای ایجاد سبب ای درجهت تغییر اقدام است.

یافته های این پژوهش تو نشریه ی PLOS One منتشر شده است.بیشتر بخوانید:زندگی تو پرجمعیت ترین قریه بی آب گیتی چگونه است؟جانوران در حال انقراض و منقرض شده؛ آیا ضعف رویه ها بشر را تهدید می کند؟تغییرات اقلیمی در حال نابودی تاریخ وایکینگ ها استبیدار شدن دشواری باستانی حیات از لایه های درحال ذوب یخیسانسور فعالانه گزارش های تغییرات اقلیمی توسط مقامات وقت کاخ سفید