پیکار جف بزوس و محاکمه مداران؛ آیا آمازون ضعف ناپذیر است؟ (حصه دوم)

در قسمت نخست مقاله به چالش های بی حد آمازون و انتقادهای مردم و سیاست مداران از آن ها پرداختیم. چالش هایی که احتمالا مدیران آمازون و شخص بزوس عاری توجه بسیار بوسیله آن ها، بوسیله لول ادامه می دهند. در این قسمت بوسیله شورش شخصی جف بزوس و چالش های پیامدی آن می پردازیم و جدیت های سیاست مداران بخاطر تجزیه ی غول تجارت الکترونیک را شرح می دهیم.بحران برای مدیرعامل

هفتمین ژانویه ی سال ۲۰۱‍۹ تاریخی تأثیرگذار بخاطر بزوس بود. دایلان هاوارد، از مدیران American Media و مالک رسانه ی National Enquirer مجله ای به مدیر آمازون نوشت و درخواست مصاحبه ای با موضوع ارتباط نامشروع او با لارن سانچز را مطرح کرد. موضوع، تهدیدی جدی بخاطر بزوس بود و Enquirer با جمع آوری داده های بی شمار، تصمیم به افشاسازی داشت.

بزوس و همسرش مک کنزی زندگی مشترک ۲۷ ساله داشتند. وابستگی ی آن ها زبانزد خاص و عام و نیز الگویی برای مدیران آمازون بود که در جلسه های بسی داخل خانه ی بزوس محضر می یافتند. رفتار بزوس پس از دگرگونی شدن به ثروتمندترین فرید جهان، تحول کرد. او خریدهای بزرگی انجام می قسط و میهمانی های عظیم برگزار کرد. حتی رژیم غذایی و تمرینات ورزشی او همچنین شدیدتر شد. بزوس در برخی رویدادها بدون همسرش شریک می کرد و به مرور شک و شبهه دوروبر رابطه ی او بیشتر شد.مقاله های مرتبط:بیوگرافی جف بزوس، مؤسس آمازون و ثروتمندترین بی همتا جهانجف بزوس: پیش بینی می کنم آمازون روزی ضعف خواهد خوردنبرد جف بزوس و سیاست مداران؛ آیا آمازون شکست ناپذیر است؟ (بخش ابتدا)

دو روز پس از ستاندن نامه از مدیر رسانه ی Enquirer، بزوس بوسیله همراه همسرش داخل توییتر از غرض خویشتن به جدایی نوشتند. رسانه ی سابق الذکر بوسیله سرعت گزارش خود را همراه با تصاویر خیلی منتشر کرد و به نوعی، هجمه ها به بزوس اوج گرفت. طلاق و جدایی داخل میان افراد صریح مسئله ی جدیدی نیست، اما رابطه ی بزوس و ابهت ندادن او به خانواده برای بسیاری از همکاران و دوستان نوظهور وجود. مدیرعامل آمازون همیشه بوسیله ترتیب و تعهد شهرت داشت و بسیاری، رخداد پیش آمده را باور نمی کردند.

با افشای رابطه ی بزوس، رسانه های دیگر همچون وال استریت ژورنال تیمار بوسیله آن پرداختند. آن ها تأثیر جدایی بزوس از مک کنزی را بر تصرف وکار آمازون تحلیل می کردند. دراین میان مدیران رسانه ای و روابط عمومی آمازون هم فایده خشونت نشان دادند که اوضاع را قدری عصبی مربوط به اعصاب تر کرد. مدیرعامل غول تجارت الکترونیک در پی افشای فدایی اطلاعات شخصی، مدیر بخش امنیت آمازون را مأمور کرد تا نفوذ به اطلاعات شخصی را تجسس درنگ. اگر رسانه ها توانسته بودند اطلاعات و پیام های شخصی او را شنود کنند، چه اطلاعات دیگری در معرض خطر بود؟ آیا برنامه ای بزرگ تر از ضربه زدن به شخص بزوس مسئله داشت؟

نبرد شخصی

جف بزوس در سال های فعالیت دشمنان یدکی معین کرده بود. دشمنان او محدود به انبازی هایی نبودند که از تصرف وکار آمازون ضرر دیدند. افراد بی حد از دادرسی مداران منتقد صیقل مالیات تا مدیران موسسه های بزرگ، با بزوس درگیری داشتند که برخی از آن ها بسیار شدید وجود.

هيئت قانونگذاری های کارگری از مخالفان سرسخت آمازون و بزوس بوده و هستند. آن ها در پرگیر های هنگفت تلاش کردند تا کارمندان و کارگران آمازون را به عرشه چتر اتحادیه ببرند، اما مدیران و وکلای آمازون با استراتژی های گوناگون جلوگیری کننده از رخ اعطا کردن این طور اتفاقی شدند. آن ها برخی اوقات کمپین هایی با اطلاعات دروغین هم علیه اتحادیه سازی برگزار کرده اند.

عقب مانده کلارک، دستیار ارشد امور بین الملل آمازون می گوید که فعالیت پایین تر چتر هم گذاری های کارگری مزیتی برای کارمندان آمازون ندارد. او توقع می درنگ شرکتش بسیاری از مزیت های سندیکا را به کارگران می دهد و عضویت در این طور موسسه هایی، عزب مانعی بخاطر ارتباط سازنده ی کارگران و مدیران می شود. درواقع کلارک و بسیاری مدیران دیگر در آمازون، عضویت تو هيئت قانونگذاری را بوسیله عنوان مانعی برای صعود نیروی انسانی نیز می دانند.اتحادیه های کارگری از دشمنان واقعی آمازون و بزوس هستند

بزوس و شرکتش تنها تو برابر سازمان های کارگری مقاومت نمی کنند. داخل سال ۲۰۱۸ سندیکا ای در سیاتل از شرکت های حاضر تو منطقه خواست تا هزینه ای را بخاطر رفع مشکل بی خانمان ها داخل آمریکا اختصاص دهند. آمازون با برنامه ی مذکور مخالفت، و حتی کمپین های تبلیغاتی علیه آن برگزار کرد. درنهایت شورای ایالت سیاتل از برنامه ی خویشتن کوتاه آمد و از آن زمان، چهار درصد بوسیله جمعیت بی خانمان های سیاتل افزوده شد. برازنده تذکر است، این شهر در رتبه ی سوم شهرهای آمریکا از شمارش جمعیت بی خانمان قرار دارد.

فعالان حقوق بشر، فعالیت های خیرخواهانه ی بزوس را کمتر از هم تایان می دانند. از میان پنج میلیاردر برتر آمریکا، او تنها ویژگی محسوب می شود که در پروگرام ی Giving Pledge حضور ندارد. پروگرام ی مذکور توسط بیل گیتس و وارن بافت راه اندازی شد تا ثروتمندان گیتی را بوسیله رحمت حداقل نیمی از ثروت خویشتن تشویق نرم.

موضوع مالیات از دیگر چالش های مهمی محسوب می شود که مخالفان بسیاری را بخاطر آمازون ساختن می بطی ء. شرکت در سال ۲۰۱۸ تقریبا هیچ مالیاتی بوسیله دولت آمریکا صیقل نکرده است. چنین رویکردی با استعمال از مزایای متعدد همچون امتیاز تحقیق و توسعه یا شغل زایی ممکن می شود. منتقدان آمازون را محکوم می کنند که با بود ضربه زدن بوسیله قناعت خرد و خرده فروشی های کوچک، هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند. بزوس و شرکتش دعوی می کنند که سال گذشته ۱/۲ میلیارد دلار درون سرتاسر جهان مالیات صیقل کرده اند، البته آن ها هیچ جزئیاتی از مبلغ پرداختی در آمریکا منتشر نمی کنند.

بسیاری از نزدیکان بزوس، رویکردها و غرض های او را مدال دهنده ی جهت گیری های سیاسی اش می دانند. بزوس در گروه ی آزادی خواستگار استراحت دارد و هزینه هایی را تیمار بخاطر حفظ کردن نجات سازمان های غیردولتی پرداخت کرده است. دوستانش می گویند که او همه ی تلاش خود را برای مقابله با قوانین دولتی مناقشه برانگیز به حکم می گیرد. او پس از خرید واشنگتن پست در سال ۲۰۱۳، همه ی تلاش و سرمایه گذاری امکان پذیر را به کار گرفت تا استقلال رسانه ی مذکور حفظ شود.

با وجود تمام تکاپو های بالا، بزوس در رفتار با کارمندان و کارگران رویکردی نه چندان عادلانه دارد. او فدایی دستور کار های بازنشستگی را داخل سازمان های ذیل مدیریت لغو کرده است و اعتقادی به آن ها ندارد. نزدیکان او می گویند جف تعهدی به دستیار به کارمندان پس از صرفنظر شرکت ها ندارد. به هرحال در رویکرد او نسبت به ولایت سیاتل همچنین رفتارهایی دیده می شد. تو موقعیتی که اکثر کسب وکارهای فراهم تو سیاتل برای صعود شهر هزینه متقبل شدند، بزوس و شرکتش تهدید کردند که در صورت تکثیر فشارها، شهر را زین می کنند.بسیاری از کارشناسان، داستان افتضاح بزوس را دیپلماتیک و با کمال مطلوب زور او به بحث می دانند

مخالفت و دشمنی با ثروتمندان قدیم وجود داشته است. در داستان انحصاری بزوس، کارشناسان کنار این باور بودند که شاید کمال مطلوب اصلی، الزام او به بحث و قبول شرایط انجمن ها و هيئت قانونگذاری ها یا تغییر وضع درون فعالیت های خیرخواهانه باشد. داستانی مشابه در دهه ی ۱۹۳۰ و برای مدیر افسانه ای جنرال موتورز بی آرامی اجرا شده بود که منجر به عقب نشینی او در مسائل مرتبط با اتحادیه های کارگری شد.

بزوس امروز تنخواه ای نزدیک به ۱۱۴ میلیارد دلار دارد. او تنها سه درصد از ثروت خود را بوسیله خیریه ها می دهد. البته پس از جریان مالیات بخاطر بی خانمان های سیاتل، مدیرعامل آمازون صندوق تنخواه گذاری دو میلیارد دلاری به نام Bezos Day One Fund تأسیس کرد تا معاون هزینه ای بوسیله بی خانمان ها صیقلی کرده باشد. بوسیله علاوه کمی از خرج ها نیز صرف تأسیس مدارس پیش دبستانی در مناطق محروم می شود.

اتحادیه ی کارگری کنونی، بوسیله اندازه ی زمان اسلون (دهه ی ۱۹۳۰) توانمند نیستند. آن ها در روانی تأسیس مرکز مدیریت جدید آمازون در نیویورک فشارهایی را بر بزوس وارد کردند. مدیرعامل آمازون در واکنش، تصمیم به عدم تأسیس مرکز مدیریت گرفت. دادرسی مداران به جای سرزنش کردن او، به اتحادیه ها حمله کردند که شانس استخدام را تو نیویورک از بین برده اند. درواقع داخل بسیاری از انبارهای آمازون افرادی حکم می کنند که با بود شرایط موثر دشوار، به این طور شغل هایی حاجت دارند. به همین دلیل با وجود رویکردهای اشتباه مدیران، هنوز آمازون درون میان کارگران طرفدار دارد.

درگیری دیپلماتیک

فداکار کارشناسان عقیده دارند، رسوایی وابستگی ی انحصاری بزوس، اهدافی سیاسی دارد. فدایی دیگر نیز آن را مرتبط با مالکیت او داخل واشنگتن پست می دانند. آن ها ادعا می کنند که دولت عربستان سعودی پس از پرداختن ژرف واشنگتن پست به رمان ترور جمال خاشقچی، درون جای پا جبران بوده و با همدستی Enquirer به بزوس حمله کرده است. این کارشناسان اسنادی را حزن در وفاق با نفوذ مقام های سعودی بوسیله گوشی بزوس عرضه کرده اند.

کارشناسان اعتقاد دارند، رسانه ی Enquirer در سال های اخیر رویکردی بیش از وزن سیاست خورده داشته است. آن ها تو سال ۲۰۱۶ حمایت مستقیمی از دونالد ترامپ انجام دادند؛ رئیس جمهور منتقد آمازون که پس از اشاعه ادبیات بزوس، تو توییتر مستقیما به او و روزنامه ی واشنگتن پست تاخت. او روزنامه ی بزوس را در بسیاری مواردی دروغگو خطاب می بطی ء و در توییتش، آماج ای از خوشحالی به خاطر رسواسازی از لفظ Enquirer دیده می شد.

درگیری بزوس با Enquirer درون ماه های پس از ترویج گزارش شدت گرفت. نظر ژورنالیست های منتقد به Enquirer و مستنطق کردن آن ها به فعالیت دیپلماتیک غصه خطرزا حیات. درواقع این رسانه توانایی دخول به درگیری های سیاسی نفقه پهلو را غصه نداشت و به همین برهان به عقب راهی برای حل وفصل مناقشات می سوگ. مدیر Enquirer درنهایت پیام خصوصی دیگری بوسیله بزوس داد تا او را از افترا فعالیت دیپلماتیک بوسیله مجله منصرف یواش. درمقابل، آن ها از نشر تصاویر و اسناد بیشتر خودداری می کردند.بزوس داخل رزم با رسانه ی Enquirer آن ها را مجبور به عقب نشینی کرد که منجر به فروش رسانه شد

بزوس داخل طبق درخواست مدیر Enquirer به جای اجابت پیشنهاد او، نامه را به رخ عمومی منتشر کرد. او درون مطلبی در مدیوم نوشت که با حیات خطرهای احتمالی برای آبروی شخصی اش، در بازی حق السکوت رسانه ای شرکت نمی کند. اقدام او به نوعی یک رسوایی را برای Enquirer به همراه داشت. بزوس داخل متن خود گفته وجود که افراد نباید به تفکر مشکلات انحصاری با واشنگتن پست، او را مورد حمله صبر دهند. تو بخشی از مقاله ی بزوس می خوانیم:کاملا قابل پیش بینی است که برخی افراد به خاطر پوشش های رسانه ای واشنگتن پست، غلام را دشمن خودشان بدانند. اگر من با موقعیت کنونی نتوانم در برابر اخاذی ها مقاومت کنم، چه کسی می تواند؟ من نمی خواهم تصاویر شخصی ام منتشر شود، اما قطعا در این بازی مشهور عبث السکوت هم شریک شدن نخواهم کرد. بازی که منافع سیاسی، حمله های سیاسی و ویرانه کاری بوسیله دنبال دارد. من رجحان می دهم که پایداری کنم و جریان را تغییر دهم. درنهایت هم در تمایل رخدادهای مربوط باینده می مانم.

واکنش بزوس در نوع خود بی سابقه حیات. فدایی باور داشتند رسوایی نسبی، شهامت او را روشن کرد. به هرحال وارسی های بعد اینده نشان انصاف که برادر سانچز با Enquirer همکاری داشته و پیام ها را شنود کرده است. او ۲۰۰ هزار دلار بخاطر پیام ها از رسانه ی سابق الذکر دریافت کرد. به هرحال ارتباط برادر سانچز با کمپین های حمایتی دونالد ترامپ، شرایط را متجاوز از پیش سیاسی کرد.

Enquirer شکست سنگینی از درگیری با بزوس طاقت کرد. رسانه ی مذکور ۶ هفته پس از نشر مقاله ی مدیرعامل آمازون، بوسیله فروش رفت. جف و مک کنزی بزوس جدایی خود را در ماه ژوئیه رسمی کردند. مک کنزی ۳۸ میلیارد دلار بوسیله پندار جدایی از جف اخذ کرد و کمی بعد به دستور کار ی Giving Pledge ملحق شد.جنگ تحویل زننده

چالش های شخصی بزوس به آمازون نیز پاشیدن کرد. تیم رهبری درون دور ه ای احساساتی با چالش غرض گیری روبه رو شد و تو حوصله خسارت، دشوار داشت. آمازون مانند دیگر شرکت های فرایندمحور می دانست که به محض سیاق افتادن چرخ لنگر، راکد کردن آن آسان حلق.

آمازون سال ها پیش سرویسی به کمک رسول های محلی داخل شهرهای انواع تأسیس کرده و آن را last mile delivery نامیده بود. پیک ها آخرین وهله از تحویل کالا را به در منزل خریدار انجام می دادند. شعر راه اندازی این شبکه از سال ۲۰۱۳ شروع شد که سیستم های پستی همچون UPS، FedEx و شرکت پست آمریکا توانایی تحویل به موقع فروش ها آمازون را نداشتند.

طرح آمازون برای برون سپاری تحویل پیک، بوسیله سرعت حاصل رحم. تعدادی زیادی سفیر محلی درون هر شهر فعالیت می کردند و درنتیجه نمونه های شبکه ی تحویل، آسان بود. بریتین لد، از متخصصان حمل ونقل سابق در آمازون است که در مصاحبه برای مقاله ی حاضر، از نقاط ضعف شبکه ی پیک محلی می گوید. او و بسیاری مدیران دیگر اعتقاد داشتند، نمی قابلیت چونی تحویل کالا را درون سفیر های محلی بررسی و تأیید کرد.

مدیران میانی آمازون باور داشتند، پیک های محلی سیاست آن چنان پر اب گیرانه ای داخل استخدام راننده ها ندارند؛ درنتیجه هرگونه خطای احتمالی از سوی آن ها کار نمره ای منفی بخاطر آمازون داشت. پیشنهاد آن ها برای روش اندازی شبکه ی نهایی تحویل به صورت داخلی کاملا شدید بود، اما بوسیله هرحال سرعت بالای رشد و مقیاس دهی آمازون مانع از اجرای آن شد. درنهایت مدیران مبصر خطر راه اندازی و توسعه ی شبکه ی محلی را به جان خریدند.

آمازون تلاش کرد تا با شرکت های سفیر محلی با استانداردهای محسوس شریک کند. ازطرفی آن ها نمی توانستند فشار زیادی را برای افزایش استانداردهای اجرایی وارد کنند. به علاوه باهم اتحاد کردن های پیک محلی توسط افرادی کم سابقه راه اندازی می شوند و انعطاف پذیری بالایی تو برابر استانداردها ندارند. به هرحال فشار رشد غم چنان ادامه داشت و برابر گفته ی مدیران سابق، آمازون در حین توسعه ی شبکه ی تحویل، چالش ها و راهکارهای آن را می آموخت.

درون سال ۲۰۱۵، شرکتی بوسیله صیت Inpax Shipping Solutions بخاطر تحویل متاع در آتلانتا، سین سیناتی، میامی، دالاس و شیکاگو با آمازون قرارداد امضا کرد. این شرکت سابقه ای نه چندان کم ارزش از لحاظ عرفی و عملکردی داشت، اما مدیران آمازون متوجه آن نشدند. درواقع مدیران Inpax والا نظارت و بازرسی شدید هم گذاری های کارگری بودند و تا اینکه پرونده ای برای تحویل مواد مخدر علیه آن ها در جریان حیات. البته آمازون سند شکایتی از لفظ یکی از کارمندان علیه Inpax را در اسناد عمومی دید، اما توجهی به آن نداشت.

یکی از شوفر های Inpax درون سال ۲۰۱۶ مادون فشار تحویل سریع بسته، دچار تصادف شد که یک عابر پیاده داخل آن جان باخت. خانواده ی آن رهرو از آمازون و Inpax شکایت کردند. درنهایت غول تجاری الکترونیک درون بیانیه ای اعلام کرد که سخت ترین استانداردها را برای تحویل کالا در نظر می گیرد. آن ها سپس ارتباط خود را با Inpax حد کردند.

علاوه کنار داستان بالا، رخدادهای متعددی در اعلام حوادث وجود دارند که تو سمتی از آن، راننده ی آمازون یا پیمانکار آمازون دیده می شود. گزارش های متعددی از حوادث منجر بوسیله اجل در مراحل سرانجام تحویل منتشر می شود. بوسیله علاوه بسیاری از حوادث نیز با ماشین های بدون برند صورت می دهد و شاهدان گواهی پهلو تأثیر آمازون در آن ها ندارند. لد درون زمان فعالیت در آمازون پیشنهاد داده بود که شبکه بوسیله صورت تویی باریک شود خواه سرعت همکاری با شرکت های محلی کاهش یابد. او درنهایت می گوید سرعت بالای رشد تو آمازون، مانع از تصمیم گیری و رویکرد آهسته می شد و به همین دلیل حوادث ناگوار خیلی پیش آمد. از رویت لد، آمازون ماشینی است که با سرعت حرکت می کند و به نوعی حیات مجزا دارد.

هم زمان با نگرانی بسیاری از مدیران آمازون نسبت بوسیله تحویل های فوق سریع، غرض هایی برای تکثیر سرعت تحویل در داخل همکاری اتخاذ می شود. آمازون ابتدای سال جاری اعلام کرد که تحویل یک روزه گرفتن را به بسیاری از مشتریان خود نمایش خواهد کرد؛ یک تغییر استراتژی که قطعا با چالش های بیشتری بخاطر همدستی همراه خواهد بود.مبارزه با تخصیص

تنظیم گران قانونی داخل آمریکا و اروپا باور دارند، آمازون و بسیاری شریک شدن های فناوری دیگر باید تجزیه شوند. تا دهه ی ۱۹۷۰، بسیاری از همدستی های فرایندمحور از تشویش قوانین ضد انحصار آمریکا و کشورهای دیگر، فعالیت محدودی داشتند. اسلون، مدیر افسانه ای جنرال الکتریک تیمار همیشه تلاش می کرد تا تسهیم شرکتش از بازار را در محدوده ی مناسبی حفظ کند تا از اتهام انحصارگرایی در امان بماند. البته او اندوه درنهایت طعم شکایت سازمان های ضدانحصار را چشید.

بسیاری کارشناسان قوانین کنونی ضدانحصار را بخاطر مبارزه با غول های فناوری کافی نمی دانند

از دهه ی ۱۹۷۰ و با روی کارآمدن شانس ریگان، باطراوت گیری سیاست های ضدانحصار کاهش یافت. در آن زمان تمرکز اصلی قاعده گذاران روی سوءاستفاده از تحدید بخاطر تکثیر قیمت کالاها و فشار به خشکی امدن مشتریان وجود. وقتی گوگل و فیسبوک نمود کردند و محصول و کالای خود را بوسیله رایگان در اصالت مشتریان گذاشتند، قوانین آن چنانی کاربرد خود را از مشت دادند. درواقع رویکرد شرکت های فناوری بوسیله وضع ای وجود که تداخل آن چنانی با قوانین سنتی ضدانحصار نداشت. جف بزوس هم شرکت خود را به گونه ای برنامه ریزی کرده بود که به بهترین وضع از قوانین ضدانحصار دور بماند.

شرایط مبارزه با تخصیص از ماه های اولیه سال ساری میلادی تحول کرد. ماکان دل رحیم، مدیر جزء ضدانحصار وزارت دادگستری آمریکا، در ماه ژوئن سخنرانی مهمی پیرامون شریک شدن های مبصر و قوانین سنتی ضدانحصار داشت. او اعتقاد دارد، گفتمان سنتی مبنی کنار تمرکز قانون ضدانحصار بر افزایش ارزش ها باید تبدیل کند. ماکان داخل مصاحبه ای گفته بود:باهم اتحاد کردن ها باید مداقه بالایی در عملکرد خویشتن داشته باشند. اگر شما یکی از بازیگران ارشد صنعت هستید، باید بپا باشید که تنها به پندار نفع خود، رقبا را ترساندن نکنید. چنین رویکردی اصلا هم دست خط با سیاست های میدان آزاد نیست و قطعا ما با تنگ کردن زیادی با آن برخورد خواهیم کرد.

پس از بیانیه ی بیرونی رحیم، وارسی های باشگاه نمایندگان آمریکا، هيئت قانونگذاری ی اروپا و کمیسیون بازرگانی فدرال پرگیر آمازون شدت یافت. جلسه های استماع با حضور وکیل آمازون برگزار شد. به هرحال سیاست مداران متعددی پیاده شدن این عقیده هستند که باید بازار را از دست غولی همچون آمازون نجات داد. الیزابت وارن، داوطلب احتمالی زوجیت جمهوری آمریکا قول داده است که در صورت پیروزی در انتخابات، اقدامی قطعی برای تجزیه ی فیسبوک، گوگل و آمازون انجام دهد. او می گوید، همکاری های کوچک را مجددا به راسته باخبر خواهد کرد و شانس مقابل فروش محصولات داخل آمازون را بوسیله آن ها باز خواهد گرداند.پاسخ سیاست مدارانه

آمازون در فایده بوسیله تهدیدهای سیاسی، لابی های سیاسی خود را افزایش داده است. گزارش های فدرال نشان می دهند که آن ها بسیار از هر شرکت آمریکایی حوزه ی فناوری، در سال ۲۰۱۸ با سیاست مداران دیدار داشته اند. فعالیت های غول تجارت الکترونیک، میتینگ های متعدد با مقامام های واشنگتن، نماینده های مجلس نمایندگان وزارت انبار داری، وزارت دادگستری و حتی ناسا را شامل می شود. تسهیم مهم ای از دیدارها با کمال مطلوب کسب قراردادهای دولتی بوده است؛ به عنوان مثال می توان به قرارداد چند ده میلیارد دلاری با مرام متمرکز کردن درخت سرو ابری وزارت دفاع رمز کرد. البته مقام های دولتی دیگر می گویند که بخش شایان توجهی از جلسه ها به نوعی با هدف تهدید عواقب تجزیه ی آمازون بوده است. مدیران غول تجارت الکترونیک بوسیله مقام های دولتی یادآوری می کنند که در صورت تجزیه، بازدهی بسیاری از بازارها از بین می رود و شغل های بسیاری غم نابود می شوند.

یک حساب کاربری متعلق به آمازون داخل توییتر، بوسیله انتشار عکس و فیلم از سیاست مداران و مقام های مشهور می پردازند که از انبارهای آمازون ملاقات می کنند. آن ها تصاویر خوشدل دارند و به نوعی از رویکرد مشارکت استقبال می کنند. چنین برنامه هایی نشان می دهد که دیگر ادعاهای آمازون مبنی پیاده شدن رضایت کافی مشتریان، بخاطر حفظ چهره ی عمومی کافی ازاله و باید شدت بازاریابی را افزایش عدل.

افراد نزدیک بوسیله آمازون تأیید می کنند که جف بزوس به هیچ وجه حاضر به کاهش سرعت پیشرفت شرکتش نیست. او ناراحت است که در صورت کاهش سرعت، فرهنگ مستخدم از بین برود. به هرحال رویکرد شرکت بزوس در برابر انتقادها حزن تو سال های اخیر تغییر کرده است. آن ها زمان اضافی را عاری پاسخ مستقیم بوسیله انتقادها سپری کردند، اما امروز هرگونه انتقاد و اتهام، با پاسخ معین از سوی نماینده ها و تا اینکه کارگران روبه رو می شود. آمازون حتی ارتشی برای پاسخ گویی سریع در توییتر دارد که آن ها را سفیران خویشتن می نامد.

آمازون در پاسخ به انتقادها درباره ی لابی های سیاسی، پاسخ های کوتاه و مبهمی می دهد. در بخشی از جوابیه ی آن ها می خوانیم:تو پاره تکه فروشی رقابت شدیدی بود دارد و بسیاری از خرده ابتیاع ها هم با قدرت فعالیت می کنند. هیچگاه عدم تعادلی تو قدرت آمازون و توزیع کننده هایی که با ما کار می کنند، حیات ندارد.آمازون تضاد هایی بنیادی با دیگر غول های فناوری همچون گوگل و فیسبوک دارد

مدیران اجرایی آمازون داخل پاسخ به سیاست مداران و شیوه گذاران می گویند که انبازی آن ها تو مفاهیم بسیار بنیادی با فیسبوک و گوگل تباین دارد. آن ها صنعت محل فعالیت شان را خودشان تأسیس کردند، اما حکومت آمازون درون بازار مفهومی بوده که از زمان طلوع دنیای بازرگانی بود داشته است. آمازون می گوید ادعای وجود تنها یک بازار در جهان، کاملا مغلوط خواهد بود. درون پاره دیگری از بیانیه ی غول بازرگانی الکترونیک به والمارت و درآمد بیشتر آن ها اشاره می شود.

آمازون می گوید که داخل ترکیب بازارهای آنلاین و آفلاین، آن ها تنها چهار درصد از تراکنش های لقمه فروشی را در ایالات متحده بوسیله خویشتن اختصاص می دهند. تو کمی دیگر از بیانیه ی آن ها می خوانیم: «اگر ما در قیمت، قدرت انتخاب، سرعت تحویل و خدمات مشتری هم چشمی نکنیم، مشتریان رقبای دیگر را برگزینی خواهند کرد.»

کمی از دفاعیه های آمازون براساس توجیه مدیران اجرایی است که فرض و انتقاد قانون گذاران را نه براساس منطق، بله دریافتن خبط از موضوع خرده فروشی می داند. یکی از مدیران اجرایی می گوید که مشکل اصلی، از اشتهار نامناسب آمازون نزد ضابطه گذاران نشأت می گیرد. او می گوید بسیاری از سیاست مداران، نامه نگارها، برگزیده ها و منتقدان از آمازون خرید می کنند. آن ها سریال های عام شرکت را می بینند و بخشی از خرید خویشتن را از هول فودز عمل می دهند؛ درحالی که تا اینکه آدرس نزدیک ترین شعبه ی والمارت را نمی دانند. با وجود طولانی رخدادهای مذکور، باز بی آرامی آن افراد تصور می کنند، آمازون قدرتی بسیار از قدرت حقیقی اش دارد.

شاید سیاست مداران باید چشم انداز نزدیک تری نسبت به مفاهیم بازار و خرده فروشی داشته باشند. بوسیله هرحال با حیات مشکلات کنونی، آمازون چالش های شدید دارد و نمی تواند متشابه گذشته برنامه هایش را به راحتی اجرا کند. برخی مدیران رده رفعت می گویند که بزوس تصمیم بوسیله کمی دگرگونی داخل راه ی خود دارد و شاید حصه بیشتری از ثروت خود را به خیرات ببخشد. به علاوه احتمالا بازرسی روی راننده ها و امنیت کارگران حزن اضافه یابد. طبق گفته ی مدیران، آمازون جدیت می نرم تا ارتباط نزدیک با ضابطه گذاران را حفظ کرده و سهو دهه ی ۱۹۹۰ مایکروسافت را اعاده نکند.

با وجود تبدیل رویه های جزئی، هیچ مدیری در آمازون اعتقاد به دگرگونی استراتژی در سطوح کلان ندارد و قدرت دادرسی مداران را نیز برای الزام به چنین تغییری کافی نمی داند. به هرحال آن ها امروز در سرتاسر آمریکا صدها هزار کارمند و مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش دارند که هر کدام از نگاه سیاست مداران یک رأی برای پیروزی های انتخاباتی محسوب می شوند. فدایی کارشناسان می گویند، همین رأی دهنده ها قدرتی هستند که گوگل و فیسبوک ندارند. درواقع برخی اوقات اهداف دیگر داخل درگیری های سیاسی ساختن می شوند که انتقاد و هجمه ها را جذب می کنند.عقب نشینی بزوس

مدیرعامل آمازون که سال ساری میلادی را با بحران شخصی شروع کرد، تاحدودی غرض به عقب نشینی محزون است. او حضور رسانه ای کمرنگ تری دارد و خطبه هایش نیز گزیده برنده و آرام تیز هستند. بوسیله هرحال اثر شور و هیجان قبلی کمتر داخل اقدام بزوس دیده می شود و شاید تأثیر انتقادهای بی شمار از لفظ مردم و محاکمه مداران باشد.

اغتشاش انحصاری بزوس او را داخل مرکز توجه رسانه ها راحتی قسط. چنین توجهی امروز به آمازون تیمار احاله می یابد و مدیران بزرگ دیگر هم تو امان نیستند. هنوز سیلندر های متعددی در نشریه ها و خبرگزاری ها بوسیله اخبار تماس ی بزوس و سانچز می پردازند و به دنبال اسناد و تصاویر بیشتر از آن هستند.

داستان آلفرد اسلون، از جنرال موتورز و چالش های شخصی او، بی شباهت به بزوس و آمازون نبود. اگرچه دولت داخل آن سال ها ضربه ی مهلکی به اسلون دانا نکرد، اما بوسیله هرحال تأثیر ضربه ها به خشکی امدن اسلون صلاحیت دار شد. دیوید فاربر، استاد کتاب دانشگاه کانزاس و ادیب ی بیوگرافی آلفرد اسلون، اعتقاد دارد او اهمیتی بوسیله محبوبیت در ذهن مردم نمی داد، اما به هرحال فشارها بر آلفرد هم تأثیر گذاشتند. نکته ی اساسی فاربر، شباهت داستان جنرال موتورز با روند کنونی درون جهان است:ابتدا یک تنش اقتصادی رخ می دهد، سپس شرکت هایی که از فرصت های ایجادشده کاربرد می کنند، بزرگ می شوند. شرکت ها بوسیله قدری قدرتمند می شوند که مردم میوه آن ها شورش می کنند. آن ها از قدرت بی شمار شرکت ها ناراضی هستند و به همین برهان آدم های نماد قدرت را با بینایی و عین تحت فشار قرار می دهند. سپس فشارهای دولت فدرال مخبر می شود.

این طور روندهایی در دهه ی ۱۸۸۰ و ۱۹۳۰ وجود داشت و باز هم تکرار می شود. فشار روز به روز افزایش خواهد یافت و افراد قدرتمند والا نظارت و انتقاد فراغت می گیرند. تا اینکه بالاخره یک غلیان عارض می دهد.

جف ویلک، وکیل بزوس، اعتقاد دارد که همه ی شرکت های فرایندمحور بالاخره روزی متلاشی می شوند. چالش اصلی، ابدیت آوردن حداکثری در فرایند هبوط است. او باور دارد، «روز دوم» بالاخره برای آمازون بی آرامی پیش می آید و تنها باید نگران زمان صورت اعطا کردن آن باشیم.همه ی همکاری های فرایندمحور به تقدیر تجزیه دستخوش خواهند شد

یان فرید، مدیری که توسعه ی کیندل و اکو را نظارت کرد، تو «روز دوم» آمازون درگاه نخواهد داشت و از آن رنج نمی برد. او به آمازون پیوست تا حرکت تند و اجرا ناممکن ها را تجربه کند. امروز وقتی فرید دستگاه کیندل یا اکو را می بیند، به خود افتخار می یواش. بوسیله هرحال او داستانی برای مدح کردن دارد و به اندازه ی خود در دنیای فناوری تأثیرگذار حیات.

آمازون از زمانی که فرید به آن پیوست، تغییرات متعددی را تجربه کرد. فرید دوست داشت که زمان بیشتری را با اصول رهبری مشهور آمازون سپری بطی ء. او شوق داشت تا چرخ لنگرهای بیشتری اختراع کند، ولی روند کنونی بخاطر سودا حداکثری با کمترین قیمت، اجازه ی چنین نوآوری هایی را بوسیله فرید نمی عدالت. به هرحال فرید امروز نگرانی بابت درآمد و حقوق ندارد. ارزش سهام آمازون داخل زمان آستان او از ۴۳ دلار به ۱۰۵۲ دلار رسید. فرید درون سال ۲۰۱۷ انبازی را ترک کرد و Bamboo Learning را با تمرکز بر نرم افزارهای آموزشی مبتنی بر صوت تأسیس ظهور.

استارتاپ فرید، امروز تنها دو کارمند کامل وقت دارد. او بوسیله لطافت اولین پیمان نامه بزرگ خویشتن را با Highlights for Children امضا کرد. او درباره ی تجربه ی جدید می گوید:غلام بالاخره بوسیله نقطه ای رسیدم که فعالیتی متفاوت ادا دهم. غلام یار داشتم با دایره های غیرانتفاعی حکم کنم و تأثیری بر دنیای اطراف داشته باشم. اگر استارتاپ من موفق شود، ما آموزش را به نقاطی از جهان می بریم که امکان تمهید ی کتاب های چاپی حیات ندارد. نقاطی که شرکت هایی بخاطر تحویل یک روزه ی متاع پیشگاه ندارند و حتی تضمینی پیاده شدن تحصیل کرده بودن آدم داخل آن مناطق هم نیست.

بی مانند استارتاپی می سازد که نه میوه پایه و نه فرایندمحور است. همکاری او هر دو حوزه را پوشش می دهد و قطعا نسبت به آمازون بلندپروازی کمتری دارد؛ آمازونی که بزوس زمانی آن را «فروشگاه همه چیز» نامیده بود. فرید در عاقبت می گوید: «استارتاپ شانسی برای تبدیل تو گیتی است. تغییری کوچک تر، ولی واقعی تر که وقار بیشتری برای غلام دارد. این همان چیزی است که لیاقت همه ی آموزه های من را دارد».بیشتر بخوانید:شعر اسرار تولید و توزیع مشهورترین ثمر آمازونگوگل و مایکروسافت و آمازون درآمد خویشتن از بازار سرو های ابری را افزودن می دهندآمازون از پروژه های انرژی بادی و خورشیدی خود رونمایی کردمایکروسافت داخل پروژه ی ۱۰ میلیارد دلاری خدمات ابری پنتاگون، آمازون را شکست دادآمازون بخاطر کسب سهم گوگل داخل بازار تبلیغات خیز وجو تکاپو می کند