کارمندان شرکت های بزرگ فناوری چه میزان حقوق شهود می کنند؟

حدود یک دهه پیش و پس از هیاهو های مالی سال ۲۰۰۸، دنده ی آمریکا قانونی پیشنهاد قسط که شرکت های سهامی اختصاصی را به نمایش ی اطلاعات حقوق و پاداش کارمندان ملزم می کرد. همدستی ها تو عارض مقبول قاعده باید متوسط حقوق پرداختی بوسیله کارمندان و همچنین نسبت آن با حقوق مدیرعامل را به صورت عمومی منتشر می کردند. شعار از چنین قانونی، خبر لیس یکسانی نفقه و درآمد انبازی ها بود. به علاوه روال گذاران می خواستند شرایط کلی درآمد مدیران رده اوج را درک کنند که از نظر خودشان، یکی از عوامل بحران مالی داخل آن سال ها بود.مقاله های مرتبط:مدیرعامل بزرگ ترین شرکت های آمریکا چند برابر کارمندان معمولی حقوق می گیرند؟گزارش محرمانه ی پاداش نخبگان سیلیکون ولی منتشر شد

در سال گذشته ی میلادی، بسیاری از شرکت های آمریکایی، داده ها حقوق و دستمزد کارمندان خود را منتشر کردند. معلومات منتشرشده از مشارکت های فعال در حوزه ی فناوری، داده های جالبی از حقوق پرداختی گران ترین کارمندان داخل جوانمردی ما قرار می دهد. نامه ی وایرد برای مقایسه ی تام حقوق های پرداختی، معلومات بزرگ ترین شرکت های دنیای فناوری را بررسی کرده است که درون ادامه به آن می پردازیم.

حقوق متوسط در شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت، سال گذشته با رشد ۲۵ درصدی به ۲۴۶،۸۰۴ دلار درون سال رسید. چنین رقمی، لقب بالاترین نمو و بالاترین صیقلی را تو میان همه ی شریک های فناوری مطالعه شده به خویشتن اختصاص می دهد. یکی از سخنگوهای آلفابت درباره ی اطلاعات منتشرشده گفت که افزایش حقوق ها نشان دهنده ی دگرگونی در زمان پرداخت سود سهام به کارمندان است. در سال ۲۰۱۷، کارمندان آلفابت عزب نیمی از مزد و مزایای خویشتن را دریافت کردند. وقتی شرکت تو سال ۲۰۱۸ غرض گرفت تا تمامی پاداش و مزایا را بوسیله کارمندان پرداخت کند، هزینه ی حقوق و دستمزد، رشد سریع را تجربه کرد.

فیسبوک، سال گذشته شورش های متعددی را پشت سر گذاشت و حتی اخباری از چالش تو استخدام نیروی متاخر در این انبازی منتشر شد. درون نگاه فاتحه تصور می کنیم که آن ها با تکثیر حقوق، به قفا جذب نیروهای بیشتر باشند، اما گزارش ها نشان می دهد حقوق پرداختی به کارمندان غول شبکه ی اجتماعی در سال گذشته، پنج درصد سقوط داشته است. متوسط حقوق پرداختی بوسیله کارمندان فیسبوک، ۲۲۸،۶۵۱ دلار گزارش می شود. کاهش حقوق کارمندان فیسبوک، رکورد زیادترین کاهش را در میان مشارکت های بررسی شده ثبت کرد. سخنگوی فیسبوک می گوید دلیل خاصی برای کاهش پرداختی ها وجود ندارد.

والری فردریکسون، از مشاوران متقاعد ی منابع انسانی در سیلیکون ولی درباره ی کارمندان فیسبوک می گوید:متقاضیان هنوز فرع ی شدیدی به کار کردن داخل فیسبوک دارند. آن ها با کاهش حقوق برای کار کردن تو این باهم اتحاد کردن نیز مشکلی ندارند. به هرحال افراد یدکی هستند که بخاطر فرمان در فیسبوک، فراهم به کاهش حقوق و تخفیف رتبه باشند.

وارسی ای کلی داخل اسناد پرداختی باهم اتحاد کردن ها نشان می دهد که همدستی های فناوری به صورت کلی حقوق بالایی بوسیله کارمندان پرداخت می کنند. تویتتر، اسکوئر، شریک تولید درنگ وسایل مدیریت منابع انسانی ورک دی و انویدیا همگی گزارش دادند که متوسط حقوق کارمندان تو سال ۲۰۱۸ از ۱۵۰ هزار دلار فراتر رفت. داده های آماری نیز علامت می دهد که حقوق متوسط یک معماری کردن بطی ء ادوات داخل خلیج سان فرانسیسکو (سیلیکون ولی) سال گذشته به ۱۴۰ هزاره دلار رسید که از متوسط ۱۰۴ هزار دلاری این شغل در کل آمریکا، زیاد بیشتر است.حقوق پرداختی در سیلیکون ولی بیشتر از متوسط کل ناحیه آمریکا است

فردریکسون اعتقاد دارد محیط سیلیکون اما رقابت شدیدی خلق می درنگ. درنتیجه مدیرعامل ها به این خراج می رسند که برای جذب استعدادهای بیشتر، باید حقوق پرداختی را تکثیر دهند. آن ها باید بالاترین حقوق ها را بخاطر جذب بهینه کارمندان صیقل کنند.

تضاد حقوق های پرداختی داخل میان شریک های فناوری، مدال دهنده ی تفاوت ماهیت کسب وکار آن ها و روش مدیریت و محاسبه ی حقوق متوسط است. بوسیله عنوان مثال، متوسط حقوق پرداختی کارمندان گوگل بالاتر گزارش می شود، چون اطلاعات پرداختی کارمندان قراردادی و موقت آن ها درون گزارش لحاظ نمی شود. درواقع متوسط شمارش شده، عزب در میان ۹۹ هزار حقوق بگیر رسمی همکاری بررسی شد. درحالی که بوسیله گزارش بلومبرگ، بیش از نیمی از افراد مشغول در گوگل، کارمند این همدستی نیستند.

داخل روندی مانند با مثال بالا، حقوق پرداختی داخل آمازون بسیار پایین تر گزارش می شود. متوسط حقوق پرداختی کارمندان آمازون در سرتاسر جهان ۲۸،۸۳۶ دلار است؛ چرا که در میان کارمندان این شرکت، همه برنامه نویس نیستند و حقوق افرادی همچون کارگران و تکنسین های انبارها همچنین در شمارش لحاظ می شود. سخنگوی همکاری می گوید که متوسط حقوق کارمندان آمریکایی در سال گذشته با افزایش ۱۵ دلار در ساعت، به ۳۵،۰۹۶ دلار رسید.

تسلا غم روندی شبیه بوسیله آمازون دارد. یک سوم از کارمندان آن ها در کارخانه های مونتاژ مشغول هستند. تولیدکننده ی برنگ خون خودروهای الکتریکی، متوسط حقوق سالانه ی کارمندان خود را ۵۶،۱۶۳ دلار عنوان می کند که نسبت به سال ۲۰۱۷، نمو ۲/۵ درصدی داشت. البته سخنگوی تسلا هیچ اظهارنظری درباره ی آمارهای منتشرشده نداشت.

IBM درون میان شرکت هایی استراحت دارد که سهم بالایی از کارمندان آن ها را برنامه نویس ها تشکیل می دهند. متوسط حقوق پرداختی به نسبت نوع استخدام کارمندان این شرکت، پایین بوده و ۵۵،۰۸۸ دلار گزارش شده است. البته برابر گزارش نیویورک تایمز اکثر کارمندان IBM در هند مشغول به فرمان هستند و حقوق پایین تری دریافت می کنند.

کارمندان مایکروسافت عموما مهمندسان کند ابزار هستند. ردموندی ها سال گذشته متوسط حقوق پرداختی را ۱۶۷،۶۸۹ دلار اخبار کردند. اپل بوسیله نشانی غول دیگری در دنیای فناوری، متوسط پرداختی ۵۵،۴۲۶ دلار را اعلام کرد که دلیل واقعی آن، استخدام اکثر نیروها به عارض فروشنده درون خرده فروشی های این شرکت است.

درنهایت نسبت حقوق کارمندان بوسیله مدیرعامل در همدستی های فناوری معنای اضافی ندارد. بسیاری از مدیرعامل های این شرکت ها یا اساس گذار هستند یا سال های طولانی در اداره فعالیت داشته اند و حقوقی متوسط ستاندن می کنند. به عنوان مثال، حقوق سالانه ی لری پیج، مدیرعامل آلفابت و مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، یک دلار است.بیشتر بخوانید:تصاویر جدیدی از گوشی پیکسل 4a رک شدفیسبوک موقتا تبلیغ ماسک پزشکی را ممنوع می کندسیاست های پرداختی اختصاص آمازون، گوگل، توییتر، فیسبوک و مایکروسافت تو دوران بحران کرونارتبه بندی وب سایت ها براساس نسخه ی موبایل در آینده ای نزدیکتصاویر فاش شده از پیکسل 4a گوگل وجود حفره داخل نمایشگر را تائید می کنند