پل آلن را از زبان بیل گیتس بشناسید

بیل گیتس درکنار پل آلن یکی از مظفر ترین استارتاپ های عهد دات میل یعنی مایکروسافت را تأسیس کرد. آن ها دوستان و همکاران ابدی بودند که یادگاری مهمی از خود بر جای گذاشتند. آلن که درکنار گیتس یکی از مثال های بارز ثروت آفرینی در دنیای مدرن بود، تو سال ۲۰۱۸ از جهان رفت. گیتس، نزدیک ترین شناخت آلن، در مراسم خیریه ی رسانه ی فوربز خطبه ای کرده وجود که درون بخش های اصلی آن، شخصیت آلن را تشریح عدل. تو امتداد ی این مطلب زومیت، چکیده ای از سخنرانی گیتس را با وفاداری به تعبیر و صدا مقاله ی پا بر جا می خوانیم.

پل آلن یکی از کنجکاوترین افرادی وجود که می شناختم. او حتی از زمان بچگی کنجکاوی فراوانی به مسائل گوناگون دنیای پیرامونش نشان می عدالت. او به همان اندازه که از گپ کردن درباره ی کامپیوترها کیف می برد، به موضوعات هنری مثل آثار شکسپیر یا قطعات موسیقی علاقه علامت می انصاف.مقاله های مرتبط:تذکره پل آلن، هم بنیان گذار مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین تنخواه گذاران دنیای فناوریبیوگرافی بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و نماد ثروت آفرینی دنیای کامپیوتر

پل پس از الحاق به دوران بزرگسالی غم رویکرد کنجکاوی خود را دنباله داد. کنجکاوی روی همه ی بخش های زندگی او تأثیر گذاشت؛ تأثیری که حتی بوسیله تلاش های خیرخواهانه اش بی آرامی نفوذ کرد. اکثر انسان از بخشندگی او وقوف دارند؛ ولی امیدوارم آن ها بیشتر با عمق و گستردگی تأثیرات کارهای او آشنا شوند. او تأثیراتی پا بر جا روی حصه های متعدد جامعه ی اطراف خود گذاشت؛ تأثیراتی که از تحقیقات علمی تا حفاظت از منابع غریزی و تا اینکه گشایش زندگی های مدنی دیده می شوند.

اخیرا در مراسم خیرات ی فوربز خطبه و درباره ی پل گفتگو کردم. جایزه ی Lifetime Achievement Award داخل جریان همین رویداد به پل اهدا شد و من صحبت های زیر را درباره ی او قرائت کردم:

فخر کردن می کنم که داخل این مراسم درباره ی خویش و همکار عزیزم، پل آلن، صحبت کنم. اول از همه بگویم که برای قدردانی بهتر از پل، باید شخصیت او را بهتر بشناسیم. او در کامل زندگی، نیروی محرکه ای بوسیله معروفیت کنجکاوی داشت که حرکت هایش را مسیردهی می کرد. پل که از کودکی کنجکاوی زیادی داخل زندگی می کرد، درون ادامه ی مسیر تیمار بوسیله موضوعاتی فرع مند می شد که واقعا در نگاه اول هیچ ارتباطی با بی قراری نداشتند.

به عنوان مثالی از علایق و موضوعات فعالیت های متفرقه ی پل، او قصد داشت از سوءاستفاده از فیل ها جلوگیری درنگ و سلامت اقیانوس ها را بهبود دهد و درکنار آن ها، در حوزه ی شهرهای هوشمند بی قراری فعالیت بطی ء. به علاوه او در خلق کردن خانه برای افراد بی خانمان هم فعال وجود و درون منطقه ی پیوجت ساند غم فعالیت هایی برای بهبود آموزش کرد.

در سال ۲۰۱۴، پل در فعالیت های متعددی از کنترل ویروس فلج اطفال تا مجاهدت برای جلوگیری از شیوع ویروس ابولا درون آفریقا شریک شدن کرد. او درکنار همه ی این فعالیت های خیریه و عام المنفعه، بوسیله رخساره جدی به فعالیت های اصلی اش در مرزوبوم ی هوش جعلی هم مشغول حیات.پل آلن به موضوعات بیش متنوعی تو دنیای بینش و فناوری علاقه مند حیات

اگر نگاهی کلی به همه ی فعالیت های پل بیندازیم، متوجه منطق و اصول او داخل برگزینی مسیرها خواهیم شد. او خویشتن را وقف کارهای دلخواهش می کرد و در موقعیت هایی قرار می گرفت که از اثرگذاری حداکثری خویشتن مطمئن بود. دراین میان، با وجود اینکه او به مسائل بیش گسترده ای می پرداخت، برای هریک از آن ها اشتیاق و انرژی کاملی اختصاص می داد. در ادامه، تعدادی از تصاویر پل را بوسیله شما مدال می دهم تا بهتر متوجه توضیحاتم درباره ی شخصیتش بشوید.

اولین مرتبه ای که ملتفت اشتیاق و عقب مانده بسی پل درباره ی چیزی شدم، در کلاس هشتم تحصیل می کردم. شاید با نگاه به عکس زیر، تصور کنید که او معلم من باشد؛ ولی پل عزب سه سال مبصر تر از غلام بود. دستگاه تله تایپ عذر ای بود که موجب دوستی من و پل شد. مدرسه ی ما، لیک ساید، پس از برگزاری برنامه ی عمومی فروش محصولات، از درآمد حاصل برای خرید دام تایپ استفاده کرد. ما از ورود دستگاه جدید بوسیله مکتب بسیار سست شدن زده بودیم.

مشکل واقعی استفاده از تله تایپ، قیمت کثرت آن بود که برای هر زمانه استفاده، باید ۴۰ دلار صیقل می کردیم. عزب راه دیگر برای دسترسی به دستگاه، پیداکردن باگ عملکردی در آن بود. درنهایت درون حروف سعی برای پیداکردن باگ اسیر شدیم؛ ولی این انبازی به اولین پیمان نامه مشترک من و پل انجامید. شرکت مذکور با ما قراردادی امضا کرد تا داخل ازای پیداکردن مشکل داخل مایه های کامپیوتری، رایگان از آن ها استفاده کنیم. ما تقریبا همه ی زمان قرار خود را به کارکردن با کامپیوترها اختصاص می دادیم. غلام و پل با هر کامپیوتر دردسترسمان امر می کردیم. البته در همان زمان نیز کامپیوترها، تنها موضوع دلخواه پل نبودند. 

تمثال عرشه بخاطر نشریه ی سالانه ی دبیرستان ثبت شد. او همیشه مشتاق تاریخ قرائت کردن حیات و همه ی این کتاب ها را حزن خودش برگزینی کرد. چنانچه نگاهی به مجموعه ی تاریخچه های موجود درون عکس بیندازید، باخبر تمایلات مفرط پل می شوید. داخل میان کتاب های او از داستان تا کتاب های آموزشی و فلسفه و فیزیک تا تاریخچه های مذهبی همچون انجیل دیده می شوند. البته تو دسته ی موجود درون عکس، تاریخچه های اصلی سلیقه او یعنی داستان های علمی تخیلی را نمی بینیم. همیشه فکر کردن می کردم تو قرائت کردن کتاب های علمی تخیلی رکورددارد هستم؛ ولی او از من کتاب های بیشتری داشت.

پدر پل دستیار کتابدار دانشگاه واشنگتن بود و هربار که بوسیله خانه ی آن ها می رفتم، پر از کتاب بود. به علاوه، ازآنجاکه پل زیاد تاریخچه می خواند، تقریبا درباره ی همه چیز اطلاعات داشت. به عنوان مثال، یک وهله درباره ی گازوئیل باریک بین بودم و درباره ی زبان پالایش از پل بوسیله نشانی باهوش ترین دوستم سؤال کردم. او بوسیله نیکوترین شکل، مفاهیم علمی را برایم توضیح داد و به مرحمت همگی ی جزئیات را آموختم.

پل بیشتر از من فعالیت های جالب و جذاب انجام می قسط. او گیتار می نواخت و علاقه ی شدیدی هم به موسیقی های جیمی هندریکس داشت. علاقه ی شدید او به موسیقی و به نعوظ کلی نزاکت عامه تصویب به بخشی بود که روی بسیاری از دستور کار های آتی زندگی اش هم تأثیر بسزایی گذاشت.پل می تمایل حتما نقشی در دگرگونی دنیای کامپیوتر ایفا درنگ

یکی از روزها که بور ی زیادی هم از لحاظ تاریخی با عکس بلندی نداشت، من و پل هر دو در بوستون ساکن بودیم. او با غلام مناسبت گرفت و التماس کرد هرچه سریع تر با او در کیوسک روزنامه فروشی ملاقات کنم. پل جلد شماره ی جدید مجله ی Popular Enelctronics را به من نشان عدل که تصویری از کامپیوتری متاخر روی آن چاپ شده وجود. کامپیوتر جدید Altair 8800 صیت داشت و از تراشه ای جدید و صنف ای روزی می برد. به یاد دارم که او چابک را به من مدال عدالت و گفت:همه ی این موافقت ها بدون حضور ما می افتد.

پل استعداد یدکی در مشاهده ی مسائل از دیدگاه های کلی زیرفون داشت. او پیش از بسیاری از مردم متوجه شد هرچه ریزپردازنده ها قدرتمندتر شوند، تنها انفراد آن ها درون کند افزار خواهد وجود. توانایی او داخل تامل خلاقانه و محلول مشکلات بزرگ، عنصری عمده داخل بسیاری از موفقیت های بدوی ی مایکروسافت بود.

عکس دامن دقیقا زمانی خمود شد که داخل مراحل ابتدایی ی نمو بودیم و دفتر شریک شدن از آلبوکرکی به سیاتل منتقل شد. یکی از اتاق های آن دفتر بسیار ارشد بود و تعدادی میز و چند سیستم گوناگون درون آن وجود داشت. من و پل اکثر کارهای خود را در این اتاق اجرا می دادیم.

سامان هایی که در عکس تحت می بینید، دستگاه هایی هستند که بسیاری از محصولات اولین ی مایکروسافت را با آن ها ساخته بودیم. چنانچه داخل آن روزها به شدت روی توسعه ی کسب وکار متمرکز بودیم، پل به دیگر علاقه مندی های خودش هم می پرداخت و به کنجکاوی همیشگی دنباله می داد. او پس از ترک شریک شدن بی آرامی به کنجکاوی هایش ادامه داد و روش مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش و ماجراجویی هایش غم کاملا منحصر به خودش حیات.

یک وعده من و پل داخل حال تماشای مسابقه ی بسکتبال بودیم. او سؤال جالبی از من کرد که مرتبط با فروش تیم ورزشی حیات. ابتدا تخیل کردم متلک می یواش. هیچ یک از دوستان و هم کلاسی های ما تصور نمی کرد نصیب پل مالک آویشن ورزشی باشد. درنهایت در سال ۱۹۸۸، تیم پورتلند تریل بلیزرز را خرید و چند سال سپس اندوه سیاتل سی هاکس به اموال هایش افزوده شد. آویشن سیاتلی در واضح سرمایه گذاری متجاوز پرسودی محسوب می شد؛ اما پل بوسیله تفکر سودآوری مالی آن تیم را نخریده بود.

خداوندگار قبلی تیم سی هاکس اخبار کرده بود تیم را به کالیفرنیای جنوبی نقل مکان خواهد کرد. سیاتل درون آن زمان وضعیت مناسبی نداشت. مقام های محلی ایالت بوسیله پل مراجعه کردند و از او خواستند سی هاکس را داخل سیاتل نگه دارد. او عزب تنخواه گذار با روحیات نزدیک به دنیای ورزش بود که تکیه گاه مقام ها را فراخوانی می کرد. البته، پل علاقه ی چندانی به فوتبال نداشت و این تیم غصه تاریخچه ی بدی از خود بر جای گذاشته وجود. بوسیله هرحال، او می تمایل بوسیله سیاتل معاون درنگ و با پذیرش ریسک، بوسیله مالک جدید آویشن تبدیل شد.خرید تیم ورزشی، عزب با مرام دستیار به شهر سیاتل ارتکاب شد

خرید آویشن سیاتلی درنهایت به نفع تیم و قریه تمام شد. پل شهر نگرش تولدمان را مانوس داشت و قدیم برای تحول آن به جایی بهتر تلاش می کرد. او میلیون ها دلار بخاطر بهبود عمر بی خانمان های ده هزینه می کرد. پل با تلاش های خود منطقه ی مرکزی ده را که دستاورد مهمی نداشت، بوسیله یکی از پر جنب وجوش ترین مناطق تبدیل کرد.

پل موزه ای زیاد جذاب بوسیله نام Museum of Pop Culture تأسیس و از ایستگاه رادیویی محلی پشتیبانی و سالن سینمای Cinerama را احیا کرد که در بچگی تو آنجا فیلم سیاحت می کردیم. کمک های او به مراکز شهری به حدی بود که دانشگاه واشنگتن دانشکده ی علوم کامپیوتر خود را بوسیله اسم او نام گذاری کرد. بوسیله علاوه، سیاتل میزبان یکی از بنیانی ترین دستاوردهای زندگی پل بی قراری هست: مرکز علمی آلن.

پل ابد به اتساع مرزهای خرد امید داشت. او از همان سال های ابتدایی فعالیت در مایکروسافت، دلبستگی ی خود را بوسیله اتساع مرزها نشان می عدالت. در آن زمان، عملکرد حداکثری تراشه ها را داخل حکم با بطی ء افزارهای مایکروسافت بررسی می کردیم. حتی اکنون و پس از مرگ پل بی قراری جدیت هایش در شکل مؤسسه ی علمی آلن به گسترش مرزهای علم منتهی می شود.

وقتی ابتدایی بار شنیدم که پل برنامه ای برای تأسیس مرکز مطالعات مغزی دارد، با خود گفتم قطعا او این طور اقدامی ایفا می دهد. او از دوران کودکی به درک ساختارها و عملکرد ذهن انسان دلبستگی مند بود. او از خویشتن می پرسید ذهن چگونه می آموزد؟ آیا نرم ابزار می تواند چنین عملکردی داشته باشد؟ وقتی داخل صنعتی پیدایش نرم ابزار کار کنید، اساسی ترین جریان درک ساختار و عملکرد مغز خواهد بود. البته، هرچه بیشتر درباره ی این موضوع مطالعه کنید، بااطلاع علم کم و محدود خویشتن می شوید.

هریک از بخش های مؤسسه ی علمی آلن رمزورازهایی خاص از عملکرد بدن مردم را حساسیت می درنگ. مؤسسه ی او علاوه بر مطالعه ی مغز، حصه هایی مخصوص علم سلول ها و زیست شناسی و ایمنی شناسی دارد. بوسیله علاوه، مؤسسه ی مجزایی بی آرامی داخل این کلکسیون وجود دارد که بوسیله رخ اختصاصی درک قدر یا بهای چیزی مصنوعی درون خدمت بشر را مطالعه خواهد کرد.

همه ی مؤسسه های مرتبط با پل و تحقیقات آن ها در مراحل اولیه قرار دارند. ای کاش پل می توانست نتایج این همه بخشش خود را از نزدیک مشاهده کند. او یکی از متفکرترین و بااستعدادترین و کنجکاوترین افرادی وجود که می شناختم. اگرچه پل زندگی خوب و مرفهی داشت، قطعا لیاقت او بسیار بیشتر بود. او وقتی بوسیله عنوان یکی از اولین اعضای انجمن Giving Pledge برای اعطای ثروت خود اطلاع دادن آمادگی می کرد، صحبت های جالبی کرد:ثروت ما درنهایت با دلار وصف نمی شود؛ بلکه چگونگی نوکری کردن ما بوسیله سایرین ثروتمان را مشخص می نرم.

زندگی پل را می توان یکی از باارزش ترین زندگی های عصر حاضر دانست. من متجاوز دلتنگ او خواهم بود.بیشتر بخوانید:مایکروسافت سرمایه گذاری درون فناوری نمره چهره را ایستا می کندمایکروسافت تو نفوذ به اضافه ۷۷۵ درصدی ترافیک ابری، سرویس های خویشتن را ارتقاء می دهدساتیا نادلا: مایکروسافت با غلبه از بحران کرونا عبور خواهد کردبنچمارک تراشه تایگر لیک U به کاررفته در سرفیس لپ تاپ بعدی مایکروسافت فاش شدهر آن چه درباره معماری Velocity ایکس باکس سری ایکس می دانیم