کارمندان انبازی های مبصر فناوری چه نمونه حقوق گرفتن می کنند؟

حدود یک دهه پیش و پس از بحران های مالی سال ۲۰۰۸، کنگره ی آمریکا عرفی پیشنهاد انصاف که شرکت های سهامی اختصاصی را به ارائه ی داده ها حقوق و پاداش کارمندان ملزم می کرد. شریک شدن ها تو صورت پذیرش قانون باید متوسط حقوق پرداختی بوسیله کارمندان و نیز نسبت آن با حقوق مدیرعامل را به رخساره عمومی منتشر می کردند. کمال مطلوب از چنین قانونی، شناسایی عدم برابری خرج و درآمد شرکت ها حیات. بوسیله علاوه قانون گذاران می خواستند وضعیت کلی درآمد مدیران رده بالا را درک کنند که از نظر خودشان، یکی از عوامل بحران مالی در آن سال ها حیات.مقاله های مرتبط:مدیرعامل بزرگ ترین مشارکت های آمریکا چند برابر کارمندان عادی حقوق می گیرند؟گزارش محرمانه ی اجرت نخبگان سیلیکون ولی منتشر شد

در سال گذشته ی میلادی، بسیاری از شرکت های آمریکایی، اطلاعات حقوق و کارمزد کارمندان خود را منتشر کردند. مفروضات منتشرشده از شرکت های فعال در حوزه ی فناوری، داده های جالبی از حقوق پرداختی گران ترین کارمندان در اختیار ما قرار می دهد. نامه ی وایرد برای مقایسه ی جامع حقوق های پرداختی، داده ها ارشد ترین مشارکت های دنیای فناوری را تجسس کرده است که در ادامه به آن می پردازیم.

حقوق متوسط درون شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت، سال گذشته با رشد ۲۵ درصدی به ۲۴۶،۸۰۴ دلار در سال رسید. چنین رقمی، لقب بالاترین رشد و بالاترین پرداخت را درون میان همه ی انبازی های فناوری بررسی شده بوسیله خود اختصاص می دهد. یکی از سخنگوهای آلفابت درباره ی داده ها منتشرشده گفت که تکثیر حقوق ها مدال دهنده ی تبدیل در زمان پرداخت سود سهام بوسیله کارمندان است. در سال ۲۰۱۷، کارمندان آلفابت تنها نیمی از اجرت و مزایای خود را گرفتن کردند. وقتی شریک در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت تا تمامی پاداش و مزایا را به کارمندان صیقلی کند، هزینه ی حقوق و دستمزد، نمو سریع را تجربه کرد.

فیسبوک، سال گذشته مجادله های متعددی را متعاقب سر گذاشت و تا اینکه اخباری از چالش در استخدام نیروی متاخر داخل این مشارکت منتشر شد. در نگاه مقدمه تخیل می کنیم که آن ها با اضافه حقوق، بوسیله دنبال جذب نیروهای بیشتر باشند، اما گزارش ها نشان می دهد حقوق پرداختی به کارمندان غول شبکه ی مدنی در سال گذشته، پنج درصد نزول داشته است. متوسط حقوق پرداختی به کارمندان فیسبوک، ۲۲۸،۶۵۱ دلار گزارش می شود. کاهش حقوق کارمندان فیسبوک، رکورد زیادترین کاهش را در میان مشارکت های بررسی شده ثبت کرد. سخنگوی فیسبوک می گوید برهان خاصی برای کاهش پرداختی ها حیات ندارد.

والری فردریکسون، از مشاوران وظیفه خور ی منابع انسانی تو سیلیکون ولی درباره ی کارمندان فیسبوک می گوید:متقاضیان هنوز علاقه ی شدیدی به کار کردن در فیسبوک دارند. آن ها با کاهش حقوق برای کار کردن در این همدستی نیز مشکلی ندارند. به هرحال افراد زیادی هستند که بخاطر کار در فیسبوک، حاضر به کاهش حقوق و تنزل رتبه باشند.

وارسی ای کلی درون اسناد پرداختی شریک شدن ها نشان می دهد که شرکت های فناوری بوسیله صورت طاسی حقوق بالایی به کارمندان صیقل می کنند. تویتتر، اسکوئر، شرکت تولید نرم ادوات مدیریت منابع انسانی ورک دی و انویدیا همگی گزارش دادند که متوسط حقوق کارمندان در سال ۲۰۱۸ از ۱۵۰ هزار دلار فراتر رفت. داده های آماری نیز نشان می دهد که حقوق متوسط یک مهندس کند افزار درون خلیج سان فرانسیسکو (سیلیکون ولی) سال گذشته بوسیله ۱۴۰ هزار دلار رسید که از متوسط ۱۰۴ هزاره دلاری این شغل داخل بی مو آمریکا، بسیار بیشتر است.حقوق پرداختی درون سیلیکون ولی بیشتر از متوسط طاس کشور آمریکا است

فردریکسون باور دارد محیط سیلیکون ولی رقابت شدیدی ساختن می کند. درنتیجه مدیرعامل ها بوسیله این نتیجه می رسند که برای جذب استعدادهای بیشتر، باید حقوق پرداختی را اضافه دهند. آن ها باید بالاترین حقوق ها را برای جذب بهترین کارمندان پرداخت کنند.

تباین حقوق های پرداختی در میان باهم اتحاد کردن های فناوری، نشان دهنده ی تفاوت ماهیت تصرف وکار آن ها و روش مدیریت و شمارش ی حقوق متوسط است. به عنوان مثال، متوسط حقوق پرداختی کارمندان گوگل بالاتر گزارش می شود، زیرا که معلومات پرداختی کارمندان قراردادی و موقت آن ها در گزارش شمارش نمی شود. درواقع متوسط محاسبه شده، عزب داخل میان ۹۹ هزاره کارمند رسمی شریک معاینه شد. درحالی که بوسیله گزارش بلومبرگ، بسیار از نیمی از افراد مبتلا در گوگل، سازمانی این شرکت نیستند.

در روندی مشابه با مثال بالا، حقوق پرداختی در آمازون متجاوز پایین برنده گزارش می شود. متوسط حقوق پرداختی کارمندان آمازون در سرتاسر جهان ۲۸،۸۳۶ دلار است؛ چرا که داخل میان کارمندان این شرکت، همه دستور کار نویس نیستند و حقوق افرادی همچون کارگران و تکنسین های انبارها نیز داخل لحاظ محاسبه می شود. سخنگوی شرکت می گوید که متوسط حقوق کارمندان آمریکایی در سال گذشته با اضافه ۱۵ دلار درون ساعت، به ۳۵،۰۹۶ دلار رسید.

تسلا هم روندی شبیه بوسیله آمازون دارد. یک سوم از کارمندان آن ها در کارخانه های مونتاژ مشغول هستند. تولیدکننده ی مخرب خودروهای الکتریکی، متوسط حقوق سالانه ی کارمندان خویشتن را ۵۶،۱۶۳ دلار نشانی می درنگ که نسبت بوسیله سال ۲۰۱۷، رشد ۲/۵ درصدی داشت. البته سخنگوی تسلا هیچ اظهارنظری درباره ی آمارهای منتشرشده نداشت.

IBM در میان شرکت هایی قرار دارد که تسهیم بالایی از کارمندان آن ها را برنامه نویس ها تشکیل می دهند. متوسط حقوق پرداختی بوسیله نسبت نوع استخدام کارمندان این شرکت، پایین بوده و ۵۵،۰۸۸ دلار گزارش شده است. البته مقابل گزارش نیویورک تایمز اکثر کارمندان IBM در هند مشغول به حکم هستند و حقوق پایین رطوبت اخذ می کنند.

کارمندان مایکروسافت عموما مهمندسان درنگ ادوات هستند. ردموندی ها سال گذشته متوسط حقوق پرداختی را ۱۶۷،۶۸۹ دلار اخبار کردند. اپل به نشانی غول دیگری در دنیای فناوری، متوسط پرداختی ۵۵،۴۲۶ دلار را اعلام کرد که دلیل حقیقی آن، استخدام اکثر نیروها بوسیله صورت فروشنده درون لقمه فروشی های این شریک است.

درنهایت نسبت حقوق کارمندان به مدیرعامل درون شریک های فناوری معنای زیادی ندارد. بسیاری از مدیرعامل های این شرکت ها خواه بنیان گذار هستند یا سال های طولانی داخل سازمان فعالیت داشته اند و حقوقی متوسط قبض می کنند. بوسیله عنوان مثال، حقوق سالانه ی لری پیج، مدیرعامل آلفابت و مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، یک دلار است.بیشتر بخوانید:قابلیت SameSite گوگل کروم موقتا غیرفعال شدگوگل از داده های مکانی کاربران برای تجسس پاس سیاست های قرنطینه خانگی مصرف می کندفیسبوک تو سال ۲۰۱۷ قصد داشت از کاربران آیفون و آیپد جاسوسی کندگوگل برای بهبود چونی صوت در Duo از یادگیری ماشین معاون می گیردآگهی استخدام برای برخی مشاغل داخل لینکدین رایگان شد