تور 8 روزه زابل تا چابهار

تاریخ خروج

روزانه

مدت زمان

8 روز

نمایش ها

223

تور زابل تا چابهار توری هشت روزه و فولبرد است که در طی این هشت روز، هر روز به گشت می پردازیم و از جاذبه های زیبای استان سیستان و بلوچستان بازدید می کنیم.

جالب است بدانید که سیستان در گذشته نام های متفاوتی داشته از جمله “هیرمند” که قدیمی ترین نامی است که درمتون تاریخی بر جای مانده است و نام های دیگری مانند “زرنکا” در زمان هخامنشیان یا “سکستان” در دوره های اشکانیان و ساسانیان، بر اساس روایات و متون عربی “سجستان”، و بالاخره سیستان.

در ادامه به معرفی برخی از جاذبه هایی که در تور زابل تا چابهار مورد بازدید قرار می گیرند، می پردازیم.

شهر سوخته یکی از شگفتی ساز ترین مناطق ایران است که در زابل قرار دارد. این شهر به گفته کارشناسان، از دیدگاه بافت شهری، برنامه ریزی شهری، جمعیت و … اولین شهر جهان است. در سه هزار و دویست سال قبل از میلاد این شهر (که نام اصلی آن مشخص نیست) بنیان گزارده شده و تا سال هزار و هشتصد قبل از میلاد مسکونی بوده است. از آنجایی که در دو دوره زمانی بین سال های ۳۲۰۰ تا ۲۷۵۰ قبل از میلاد این شهر دچار حریق شده، نام شهر سوخته را بر آن نهاده اند.

بر اساس کاوش های باستان شناسان اولین چشم مصنوعی جهان، اولین جراحی جمجه، کهن‌ترین انیمیشن و تصویر متحرک که روی یک جام نقش بسته (در آن بزی به یک بوته گیاه نگاه می‌کند و از آن بالا می‌رود) در این شهر کشف شده است. بر اساس همین پژوهش ها لوله‌هایی سفالی در شهر سوخته پیدا شد که احتمالاً برای آب‌رسانی یا دفع فاضلاب از آن ها استفاده می‌شده است و بسیاری کشفیات جالب دیگر که بسیار شگفت انگیز هستند.

کوه های مریخی در نزدیکی چابهار قرار دارند و به کوه های مینیاتوری هم شناخته می شوند. در زبان محلی به این کوه ها “کالانی” یا “آریا” می گویند. از آنجایی که در گذشته این مناطق زیر آب بوده اند، فسیل هایی از حیوانات دریایی را می توان در بی این کوه ها دید. یکی از جذابیت های گشت در این منطقه این است که درست روبروری کوه های مریخی دریا قرار گرفته و مناظر زیبایی را می توان مشاهده کرد.

این تور سرشار از جذابیت است ازجمله تماشای گاندوهای ایرانی، گل افشان تنگ، جنگل های حرا، غواصی و …

خدمات:
بليط هواپیما از تهران تا زاهدان، بلیط هواپیما از چابهار تا تهران، وسیله نقلیه توریستی در اختیار (برای گشت ها)، کلیه ی وعده های غذایی (۷ صبحانه، ۸ ناهار، ۷ شام و ۳ میان وعده)، اقامتگاه (۱ شب هتل ۴ ستاره، ۱ شب هتل ۲ ستاره، ۵ شب خانه محلی)، قایق برای گشت در دریای عمان، ورودیه ها، بیمه (تا سقف ۳۶۰ میلیون تومان دیه كامل و ۵ میلیون تومان هزینه درمانی)، تیم اجرایی و …

لوازم ضروری:
شـناسنامه، كفـش مناسـب پیاده روی، دمپايی يا صندل ورزشی، پوشـاک مـنـاسـب (بـرای هـوای گـرم و سـرد)، كیـسـه خـواب یا پــتـو مسـافـرتـی، كوله‌پشتی يک روزه، چراغ پیـشـانی یا چـراغ قـوه، دارو و لوازم بهداشتی شخصی

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com